+90 322 457 00 27

-

0532 395 16 97

-

0532 052 27 30

-

0532 113 73 93

Baştanbaşa Balkanlar (Saraybosna Başlangıç)

ılgaz

Tur Programı

Tiran Turları, İskodra Turları, Saraybosna Turları, Trebinje Turları, Mostar Turları, Budva Turları, Kotor Turları, Priştina Turları, Üsküp Turları, Ohrid Turları, Manastır Turları, Struga Turları, 

·         6 Gece 7 Gün

·         Uçak ile Ulaşım

·         İstanbul Çıkışlı

 

·         15 Mayıs Hareket

·         Pegasus Havayolları Ile

 

 

1.GÜN

İstanbul - Saraybosna

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC ….. sefer sayılı uçakla saat 09:40’da Saraybosna’ya hareket, saat 10:40’de Saraybosna’ya varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı  Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler.(10 EUR)  Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.(40 EUR)

2.GÜN

Saraybosna - Konjic - Mostar - Pocitel - Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak  Mostar`a hareket ediyoruz.Mostar yolculugumuz  bazi durulacak noktalarda  molalar vererek  yaklasik 2.5 saat surecektir.Ilk molamizi Konjic (Konyitz) sehrinde Osmanli dan gunumuze kadar gelmis restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konjic (konyitz) koprusunu gorme ve  Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz .Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Josip Broz Tito tarafından 1953-79 yılları arasında yaptırılan , 1992-95 Bosna savaşında ortaya çıkan , 6500 metrekare alana sahip 350 kişinin 6 ay boyunca dışarıdan hiç destek almadan yaşayabileceği 24 ton Atom bombasına dayanıklı ve Dünya’da bilinen en büyük sığınaklar arasında gösterilen Bunker Turuna katılabilirler.(25 EUR) Sonrasında Mostar`a varış ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik Akşam Turuna katılabilirler. (30 EUR )( Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir. )

Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

3.GÜN

Trebinje - Kotor - Budva - Bar - İşkodra

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turiztik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.Kotor turumuz sonrası ilk durağımız Muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerınden Budva. Burada yapacağınız yürüyüş turunda StariGrad (Eski ŞehirMerkezi) ve Kaleyi gezeceğiz. Son Durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Bar üzerinden geçerek Arnavutluk sınır kapısından geçerek İşkodra’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz.Varışımız ile birlikte otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

4.GÜN

İşkodra - Tiran - Struga - Ohrid

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasıArnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında Makedonya  Ohrid Gölü’ne transfer. Otele varışımızla birlikte Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfitiyatro, Car Samuel Kalesi, St. BogorodicaPerivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler.(10 EUR)  Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5.GÜN

Ohrid (St.Naum – Resne – Manastır)

Uyandırma ve kahvaltının ardından serbest zaman., Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan tam günlük St.Naum-Resne-Bitola(Manastır) Turuna  katılabilirler.(45 EUR) Otel önünden StNaum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaretediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket.Geceleme Otelimizde.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.(30 EUR)

6.GÜN

Ohrid - Tetova (Kalandelen) - Matka - Üsküp

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle Üsküp’e transfer. İlkdurağımız Gostivar.Gostivar şehir turunun ardından Kalkandelen’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Kalkandelen’de Alaca Cami ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati BabaTekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruzSonrasında Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu ve Üsküp’ü panoramik seyredebileceğiniz Vodna Dağı Turuna katılabilirler.(15 EUR).Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme.Geceleme otelimizde.

7.GÜN

Üsküp - Priştina - İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Serbest zaman sonrası Özel otobüslerimizle Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın Pc ….. sefer sayılı uçağı ile saat 11:05’de İstanbul’a hareket. Saat 13:35’de İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…

Uçuş Detayları

Gidiş

PC893

İstanbul - Saraybosna

09:40

10:40

Dönüş

PC853

Priştina - İstanbul

11:05

13:35

Uçuş bilgileri “Yerel Saatler” kullanılarak Verilmiştir.

+1 ertesi gün varış anlamına gelir

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları ile İstanbul – Saraybosna Priştina - İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Belirtilen otel kategorisinde 6 gece yarım pansiyon konaklama

Programda belirtilen şehir turları

Türkçe rehberlik hizmeti 

Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Havalimanı vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Zorunlu seyahat sigortası

Şehir vergisi gecelik

Ekstra düzenlenecek olan geziler

Kişisel Harcamalar

Müze girişleri

Önemli

Anıtur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREKturu satın almıştır.İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

İptal Güvence Paketi kurallarımız aşağıdaki gibidir
• İptal Güvence Paketi rezervasyon anında alınabilir sonradan dahil edilemez.İptal Güvence Paketi satın alındığında tur kalkış tarihine 10 iş günü kalana kadar rezervasyon koşulsuz ve kesintisiz iptal edilir.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimize İptal Güvence Paketi ücreti, Seyahat Sigortası ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz vize almış ya da işlemde ise vize ücreti iade edilmez.
• İptal Güvence Paketini kullanarak turlarını iptal edecek misafirlerimiz ödemelerini nasıl yapmış ise iade o şekilde yapılır.


İptal Güvence Paket Ücretleri
• Paket tur ücreti 1€ - 799€ arasında olan turlarda kişi başı 15€
• Paket tur ücreti 800€ - 999€ arasında olan turlarda kişi başı 20€
• Paket tur ücreti 1000€ - 1499€ arasında olan turlarda kişi başı 30€
• Paket tur ücreti 1500€ ve üzerinde olan turlarda kişi başı 50€’dur.

 

                                           Ücret Tablosu

İki ya da üç kişilik odada kişi başı

469 EURO

               Tek kişilik oda

  699 EURO

           Çocuk fiyatı (00-02 yaş)

   180 EURO

Çocuk fiyatı (03-12 yaş)

    449 EURO

Kontenjan

                           10

 

 

Bu turumuzda kademeli fiyat sistemi kullanılmaktadır.Erken Rezervasyon yaptırıp indirimli tatil fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

 
Facebookta Paylaş